Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jesienne podróże

Jesień to czas, kiedy wiele osób wybiera się w podróż do ciepłych krajów by przedłużyć lato, po którym u nas nie ma już śladu. To  również doskonała pora roku na piesze wycieczki po górach, gdy na szlakach jest luźniej, a przyroda wokół roztacza feerię wielu barw.

Jesienne wyjazdy planujemy często z dużym wyprzedzeniem zastanawiając się nad kierunkiem wyprawy, jej kosztami, dopinaniem obowiązków zawodowych na czas naszej nieobecności, a często dopiero w ostatniej chwili zastanawiamy się w co spakować bagaż. Ten błąd może znacząco wpłynąć na nasze zadowolenie z wycieczki.

Odpowiednio dobrany plecak to podstawa satysfakcjonującej wyprawy w góry i wcale nie dotyczy to wyłącznie alpinistów oraz profesjonalnych wspinaczy, a także amatorów poruszających się po utartych i bezpiecznych szlakach. Podczas każdej pieszej wyprawy nawet niekoniecznie górskiej warto mieć ze sobą dobry, nieprzemakalny plecak, na tyle pojemny, by zmieścić do niego napój, coś do jedzenia, telefon, latarkę, a czasem, jak pozwoli na to jego pojemność – coś dodatkowego do ubrania, np. płaszcz nieprzemakalny. Jesienna pogoda lubi być nieprzewidywalna i każde wyjście w plener obarczone jest ryzykiem gwałtownego jej załamania. Dobrze wtedy móc liczyć na to co ma się ze sobą.

Inne potrzeby mają ludzie wybierający się w podróż samolotem. Wielu z nas chce ze sobą zabrać jak najwięcej rzeczy nie narażając się jednocześnie na nadmierne koszty naliczane przez linie lotnicze za bagaż. Jednym z najlepszych sposobów jest posiadanie torby o odpowiednich gabarytach, którą można zabrać ze sobą do kabiny pasażerskiej, a która to torba nie będzie objęta dodatkową opłatą. Przy wyborze takiej walizki trzeba brać pod uwagę co konkretnie będziemy w niej przewozić. Jeśli ma to być coś z elektroniki, np. tablet lub laptop lepiej wtedy wybrać walizkę z twardą obudową. W przypadku mniej delikatnych akcesoriów wystarczy miękka torba, którą łatwiej „upchnąć” w luku bagażowym. Trzeba też koniecznie zapoznać się z wymogami poszczególnych linii lotniczych dotyczących rozmiaru bagażu podręcznego i w takim właśnie rozmiarze szukać odpowiedniej torby.

Plecaki lub walizki odpowiednie do samolotu znajdziemy w sklepie Sumatra, w którym możemy także dobrać wiele innych dodatków niezbędnych w podróży i to bez względu na to o jakiej porze roku ma nastąpić wyjazd. Odpowiednio wczesny zakup pozwoli nam bardziej skoncentrować się na celu wycieczki.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.