Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Jakie najlepsze łóżko dla dziecka?

Bez względu na aktualny wiek dziecka,który stanowi absolutnie podstawową zasadę kupienia dla niego łóżka, najpierw sprawdźmy jego atest! Czy posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa? Czy nie ma ostrych kantów, które mogłyby pociesze zaszkodzić? Czy pomalowane jest farbami antyalergicznymi i nie spowoduje podrażnień skóry? O tym wszystkim poinformuje nas opis i certyfikat jakości!

Wiek dziecka, a odpowiednie łóżko

Co do zasady, im młodsze dziecko tym większą uwagę przywiązujemy do kupowanego dla niego łóżka.

  • Noworodki i niemowlęta: łóżka bezpieczne, stabilne, z opcją bujania. Może to być osobna kołyska z możliwością jej przyblokowania, tak by się nie huśtała, lub łóżko stałe, z odpowiednimi osłonami chroniącymi pociechę przed wypadnięciem.
  • Dzieci do drugiego roku życia i nieco starsze – najlepsze łóżka wyposażone w demontowane barierki bezpieczeństwa i pozwalające na ich zdejmowanie wtedy, gdy jest taka potrzeba. Dziecko w wieku dwóch lat będzie się tu z pewnością kręcić i bawić, a nie tylko spać, więc zadaniem rodzica jest zapewnienie mu do tego warunków i bezpieczeństwa.
  • Czterolatki i pięciolatki – bardzo aktywne, energiczne, potrzebują co do łóżka więcej przestrzeni. Zalecana wielkość przynajmniej 160 na 80 cm. Uwagę dzieci przykują barwne kolory, motywy z bajek i dodatkowe atrakcje jak np. skrzynia na zabawki.
  • Sześciolatek – szukajmy łóżka dla dzieci, które będzie zbliżone wizualnie do tych dla dorosłych, chociaż oczywiście w mniejszej wersji. Dziecko naśladuje rodziców i podąża ich śladami, wiec tu będzie już chciało spać w czymś co wygląda jak dla „dorosłego” a nie maluszka.

Pamiętajmy też o mierzeniu sił na zamiary i nie kupujmy czegoś, na co nas nie stać – dziecko szybko rośnie, pomysły mu się zmieniają, więc warto o tym wszystkim pamiętać.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.