Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Jaki alarm do jakiego domu?

Nowoczesne systemy alarmowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów. Z jednej strony wynika to ze spadku cen na tego typu urządzenia. Dziś nawet stosunkowo mocno rozbudowane zestawy alarmowe kosztują niewiele i nikt, komu zależy na zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa w swoim domu, nie powinien mieć najmniejszego problemu z ich zakupem. Z drugiej strony montaż takich zestawów, zwłaszcza alarmów bezprzewodowych jest bardzo prosty i nieuciążliwy dla mieszkańców nieruchomości, w której taki alarm jest instalowany. Co więcej, alarm bezprzewodowy może być zainstalowany własnoręcznie, co również wpływa na obniżenie jego ceny. Wystarczy skorzystać z rad producenta konkretnego systemu i właściwie skonfigurować centralę alarmową, czym na ogół zajmuje się bezpośredni dystrybutor alarmu.

Szukając alarmu dopasowanego do potrzeb konkretnego domu, po pierwsze zwracamy uwagę na typ systemu, czy jest to system przewodowy czy bezprzewodowy, po drugie zwracamy uwagę na ilość elementów takiego systemu, przede wszystkim na ilość dołączonych do niego czujników ruchu. Systemy przewodowe charakteryzują się wysoką niezawodnością i sprawnością działania. Komunikacja pomiędzy czujnikiem i centralą alarmową nie może być w żaden sposób zakłócona. Jedynym rozwiązaniem na dezaktywację systemu jest odcięcie zasilania, podanie właściwego kodu lub neutralizacja centrali alarmowej. Bezprzewodowe zestawy alarmowe są znacznie prostsze w montażu i łatwe w obsłudze, jednak ich sporą wadą pozostaje możliwość zakłócenia sygnału przez potencjalnego włamywacza, a to w pewien sposób wpływa na ograniczenie skuteczności ich działania.

Jeśli zdecydowaliśmy się już na wybór konkretnego typu alarmu, do rozważenia pozostaje jeszcze kwestia doboru odpowiedniej liczby czujników ruchu i ewentualnie innych, dodatkowych elementów takiego systemu. Zestaw alarmowy dla niewielkiego mieszkania lub małego domu zwykle składa się z kilku, na ogół czterech czujników ruchu, które instalujemy w strategicznych punktach danego obiektu, z centrali alarmowej, do której owe czujniki są podłączone, z syreny alarmowej, która informuje o aktywacji alarmu, a także bardzo często z pilota służącego do włączania i wyłączania alarmu. Zestawy alarmowe przeznaczone dla większych domów składają się z większej liczby czujników (najczęściej z ośmiu czujników ruchu) i bardzo często z dodatkowych elementów systemu zabezpieczenia, na przykład ze specjalnych magnetycznych czujników otwierania drzwi lub z elektrozaworów kulowych i czujników zalania, które chronią przed przypadkowym zalaniem domu.

Po więcej informacji na temat zestawów i systemów alarmowych odsyłamy na stronę: https://erdaelectronic.com/pol_m_Systemy-alarmowe_Zestawy-alarmowe-gsm-100.html.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.