Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jaką spawarkę inwertorową wybrać?

Na rynku obecnie znajdują się dwa rodzaje spawarek, które różnią się między sobą zasadą działania, stopniem skomplikowania budowy, jedne są proste w obsłudze i nadają się do użytku amatorskiego, drugie są przeznaczone dla bardziej doświadczonych użytkowników. Przed zakupem warto nieco przybliżyć sobie temat, aby dobrać model idealny do swoich potrzeb i posiadanych umiejętności.

Ogólny podział spawarek wyróżnia ich dwa typy: spawarki inwertorowe i transformatorowe. Obie mają swoje zalety i cechy szczególne. Spawarki transformatorowe mają dość prostą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszna im także wilgoć. Mają wbudowany wyłącznik i pokrętło regulacji natężenia prądu. Ten typ spawarek umożliwia pracę metodą MIG/MAG, a także MMA w standardzie. Są to urządzenia o stosunkowo niskiej cenie, ale dużych gabarytach i dużej masie, a co za tym idzie- ciężko je przenosić. W przeciwieństwie do spawarek inwertorowych, mają długi czas chłodzenia (ok 15 minut). Te modele są raczej przeznaczone do użytku półprofesjonalnego i dają zadowalającą jakość spawu.

Spawarki inwertorowe(jak te dostępne na http://www.eltrex.net.pl/spawarki-inwertorowe,c5.html) mają inną zasadę działania, a co za tym idzie, odmienne cechy. Ich największą zaletą jest z pewnością doskonała jakość uzyskanego spawu. Ten typ spawarek ma niewielką masę i stosunkowo niewielkie gabaryty, cechuje się dużą mobilnością i jest przystosowany do pracy z agregatem prądotwórczym. Dzięki spawarkom inwertorowym można pracować w metodzie MIG/MAG, a także TIG w standardzie. Ten typ urządzeń ma zastosowanie profesjonalne, a także produkcyjne. Spawarki posiadają także wyposażenie dodatkowe, które ułatwia pracę, a także krótki czas chłodzenia, ale też dość wysoką cenę. W zamian jednak otrzymujemy urządzenie zaawansowane technologicznie i wydajne.

Spawarka inwertorowa jest polecana tym, którzy muszą spawać często. Te modele są stworzone do pracy półzawodowej i zawodowej, mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie, np.: w pracach montażowych i naprawczych, przy produkcji ogólnej, w montażu stalowych konstrukcji, na budowie, w rolnictwie, a nawet w domu i ogrodzie. Trzeba jednak pamiętać, że są to modele o dość skomplikowanej budowie, a zatem ich naprawa może odbywać się wyłącznie w wyspecjalizowanym serwisie. Jeżeli użytkownik nie ma możliwości korzystania z takowego, wówczas bardziej polecane są urządzenia transformatorowe, które da się naprawić we własnym zakresie. Wszystkie części urządzeń mogą mieć różną trwałość i żywotność- od samego urządzenia, po wyposażenie dodatkowe. Oczywiście zależy od jakości materiałów, z których zostały wyprodukowane.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.