Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak zrobić dekoracyjną kartkę okolicznościową?

Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe, na przykład zaproszenia na urodziny, na komunię czy chrzest, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także dobra okazja do wypróbowania własnych umiejętności. Jeśli nauczysz się wykonywać scrapki, prócz tworzenia dekoracyjnych kartek, będziesz mogła również dekorować rodzinne albumy na zdjęcia, tworzyć dekoracyjne zeszyty z pamiątkami, przepisami czy tekstami ulubionych piosenek. Umiejętność tworzenia dekoracyjnych zeszytów, albumów i kartek może okazać się zatem niezwykle użyteczna w przyszłości.

Od czego zacząć?

Jeśli nie masz własnego pomysłu na stworzenie pięknie dekorowanej kartki okolicznościowej, skorzystaj z gotowych wzorów, przeglądając blogi mistrzyń rękodzieła. Wiele dziewczyn chętnie dzieli się efektami swojej pracy, prezentując w sieci zdjęcia własnoręcznie wykonanych kartek lub albumów na zdjęcia. Oczywiście nie chodzi o ich wierne odwzorowanie, a jedynie o inspirację. W rękodziele chodzi przecież o oryginalność, umiejętność personalizowania swoich wyrobów. Krok drugi to zakup podstawowych narzędzi i materiałów np. w sklepie https://www.fantasyscrap.pl/pol_m_Scrapki-1442.html. Prócz nożyczek i linijek warto zaopatrzyć się również w dziurkacze, zszywacze czy wykrojniki, dzięki którym powstaną niezwykle efektownie wyglądające scrapki. Jeśli chodzi o materiały, to podstawą będzie oczywiście specjalny papier do scrapbooking – to z niego będziesz wycinała dekoracyjne scrapki, a także klej, farby lub kolorowe mazaki. Oczywiście można sięgać także po dodatkowe akcesoria, po różnego rodzaju kokardki i tasiemki, po brokat, ćwieki, cekiny czy nity, po stemple i naklejki. Wszystko zależy od wybranej przez Ciebie techniki dekoracji.

Wykonanie

Scrapbooking, czyli dekorowanie albumów, a także klasyczne zdobienie kartek okolicznościowych to setki różnych technik dekoracji. Najlepsze jest to, że techniki można ze sobą swobodnie mieszać, dążąc do stworzenia własnego, oryginalnego stylu dekoracji. Podstawą wykonania dekoracyjnej kartki okolicznościowej lub jakiegoś rodzaju zaproszenia będzie jednak zawsze papier o dość dużej sztywności. Papier może być gładki, przystosowany do malowania farbami, czerpany lub dowolnie inny. Poza tym potrzebne będą nam również wzorniki do tworzenia wycinanek z kolorowego papieru, filcu lub innych materiałów, które umieścimy na powierzchni naszej kartki. Gdy mamy już pomysł, szukamy odpowiedniego wzornika z długiej listy różnorodnych scrapek oferowanych przez sklepy z akcesoriami do rękodzieła. Na koniec przygotowane wycinanki łączymy z kartką i całość dekorujemy dodatkowymi elementami – brokatem, ćwiekami, farbami czy pisakami.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.