Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jak wybrać buty na obcasie?

Większość kobiet lubi buty na obcasie i chętnie je zakłada. Niektórzy postrzegają szpilki jako najseksowniejsze buty w historii, kojarzące się nieodłącznie z kobiecością. Obcasy nie tylko wydłużają nogi, ale wysmuklają całą sylwetkę, zmuszają do wyprostowania pleców i przyjęcia odpowiedniej postawy.

Nasze stopy i cała figura będą prezentowały się dobrze tylko wtedy, gdy zadbamy o odpowiedni dobór butów. Obcasy nie są uniwersalne i również należy dobierać je indywidualnie do cech naszej sylwetki. Nie wystarczy, że dany model jest ładny, musi jeszcze współgrać z całą resztą. Przyda się kilka wskazówek, które pomogą wybrać odpowiednią parę. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zamierzasz odwiedzić sklep internetowy z butami, gdzie nie ma możliwości obejrzenia asortymentu osobiście. Na początek warto jednak odwiedzić chociaż jeden sklep stacjonarny, aby przekonać się osobiście jakie są różnice między np. poszczególnymi materiałami, z których wykonuje się eleganckie obuwie.

Przemyślany zakup

Po pierwsze, nie możesz ulegać chwilowej pokusie i kupować butów pod wpływem impulsu lub widzianej przed chwilą reklamy sklepu internetowego z butami. Zakup musi być dobrze przemyślany – nie chcesz, aby buty trafiły na strych już po pierwszym noszeniu. Najlepszą porą dnia na przymiarkę jest popołudnie, kiedy stopy są nieznacznie opuchnięte. Dzięki temu unikniesz kupna zbyt ciasnej pary. Buty można nieco rozciągnąć, jednak tylko w niektórych przypadkach.

Lekka podeszwa

Obcas sam w sobie potrafi znacznie zwiększać ciężar buta. Aby uniknąć zwiększenia jego wagi, wybieraj tylko takie modele, które nie mają zbyt grubej podeszwy. Przez pewien czas na topie były właśnie takie egzemplarze, jednak szybko wyszły z mody. Jeżeli szukasz koturnów, stawiaj na obuwie wykonane z lekkich syntetyków.

Jaki obcas?

Zwróć uwagę, w którym miejscu znajduje się obcas – wbrew pozorom nie jest to wcale takie oczywiste. Jeżeli odwiedzasz sklep internetowy z butami, przyjrzyj się uważnie zdjęciom, a w razie czego poproś o dodatkowe informacje. Obcas w bucie nie powinien znajdować się na samym końcu buta, ale nieco bliżej środka. W ten sposób nasze ciało będzie miało odpowiednio rozłożony punkt ciężkości. Najbardziej stabilne są słupki, dużo mniej wygodne są szpilki. Noszenie szpilek wymaga wprawy i dobrej koordynacji. Optymalna wysokość obcasów to osiem centymetrów, jednak do pracy i na co dzień zaleca się nie wyższe niż sześć centymetrów. Eleganckie obuwie na specjalne okazje może mieć od dziesięciu centymetrów wzwyż.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.