Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jak wybierać akcesoria do GoPro?

Choć GoPro potrafi naprawdę wiele, jej funkcjonalność możesz zwiększyć jeszcze bardziej. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru akcesoriów.

GoPro całkowicie zmieniła oblicze sportów ekstremalnych. Dzięki niej każdy może dowiedzieć się, jak wygląda świat widziany ze szczytu ośmiotysięcznika, siodełka rozpędzonego roweru czy deski unoszącej się na wysokiej fali. Ta prosta kamera sprawiła, że nie trzeba nawet umieć pływać, by z perspektywy nurka zobaczyć wnętrza zatopionych statków. Pozwala poczuć pęd spadochroniarza pędzącego ku ziemi, wcielić się w zdobywającego kolejne przeszkody motocyklistę lub oczami zwycięzcy ujrzeć metę kolarskiego wyścigu.

To też zupełnie nowa jakość w rejestrowaniu wspomnień. Doskonała alternatywa dla wszystkich znudzonych statycznymi selfie. To niewielkie urządzenie pozwala ci zachować najlepsze chwile letnich wypadów takimi, jakimi były. Dzięki niemu wakacyjne chwile nawet po latach mogą odżyć w dynamicznych filmach najwyższej jakości.

Tym bardziej, że bez problemów zmieści się w kieszeni spodni, a jako dodatkowy bagaż w plecaku będzie właściwie niezauważalne. Jak jednak w pełni wykorzystać możliwości, które daje GoPro akcesoria. To właśnie słowo-klucz, bo dopiero z dodatkowym sprzętem kamera staje się naprawdę funkcjonalna. Dowiedz się, jak wybrać akcesoria do swojej GoPro.

Pewny chwyt

Bez uchwytu chyba żaden użytkownik GoPro nie może się obejść. To dzięki niemu kamery możesz użyć podczas jazdy na rowerze, wspinaczki czy nurkowania. Szczególną popularnością cieszą się uchwyty pozwalające przymocować urządzenie do kasku lub pasów podobnych do tych używanych w latarkach-czołówkach. Ich największą zaletą jest fakt, że mocując w nich kamerę, możesz uchwycić kadry niemal identyczne z tym, co widzisz i sfilmować każdą panoramę.

Nieco inaczej ma się sprawa z szelkami do mocowania GoPro i uchwytami na kierownicę motocykla lub roweru. Perspektywa różni się od widoków z poziomu głowy, ale warto się na nie zdecydować przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli grozi ci upadek, poza kaskiem nie zakładaj nic na głowę. Zamiast tego wybierz niższe mocowanie, które zredukuje ryzyko poważnych kontuzji, a i tak umożliwi uchwycenie naprawdę ciekawych widoków.

Na piesze wyprawy lub zwykłe, wakacyjne wyjazdy warto zabrać zwykły monopod do GoPro. Akcesoria tego rodzaju jednoramienne statywy od dziesiątek lat używane przez fotografów i turystów. Ostatnio przeżywają prawdziwy renesans jako kijki do selfie. Właścicielom GoPro polecamy jednak kupno monopodu dedykowanego do tej kamery.

W podróży

GoPro jest stworzona do tego, by zabrać ją w drogę. Nawet tą najcięższą. Kamerze nie powinno stać się nic złego, jeśli plecak, w którym się znajduje spadnie z wysokości lub zmęczony rzucisz nim o ziemię. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć urządzenie i mieć pewność, że nawet przetrwa nawet najbardziej ekstremalne sytuacje.

A do tego idealnie nadaje się specjalne etui, w którym pomieścisz nie tylko kamerę, ale też wymienne akumulatory, ładowarkę i uchwyt. Możesz wybrać usztywniany, zapinany na zamek pokrowiec lub ściągany tasiemką, tekstylny woreczek. Wszystko zależy od tego, jaką wyprawę planujesz i ile miejsca masz w plecaku.

Coś się zepsuło?

Co jednak, jeśli kamera jakimś zrządzeniem losu i tak się zepsuje? Bez paniki! Niektóre usterki wyeliminujesz sam. Pomogą ci w tym części zamienne, które znajdziesz u dystrybutorów GoPro. Akcesoriami takimi jak klucz GoPro The Tool bez problemu dokręcisz poluzowane śrubki, a dzięki zestawowi Lens Replacement wymienisz porysowane lub pęknięte soczewki. Możesz więc bez obaw zabrać ją wszędzie, gdzie się przyda. A przecież sprawdzi się naprawdę wszędzie.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.