Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak trwale usunąć meszek na twarzy?

Każda skóra pokryta jest włoskami, jednak są one na tyle niewielkie, że bez wnikliwego przyjrzenia się, nie zauważymy ich. Niestety, nie zawsze. Zdarza się, że włoski i meszek w nadmiernej ilości prowadzić mogą do wielu kłopotliwych sytuacji, szczególnie jeśli dotyczą one twarzy. Powodów, dla których na twarzy pojawić może się widoczny meszek jest wiele. Zaczynając od uwarunkowań genetycznych, na które nie mamy wpływu, aż po wahania hormonalne wynikające ze schorzeniami, z jakimi organizm ma do czynienia, czy okresu ciąży. Zdarza się, że pojawia się on także w okresie młodzieńczych zmian hormonalnych. Meszek na twarzy wcale nie musi nam utrudniać życia, a obecne metody, pozwalają na skuteczne jego usunięcie.

Depilacja meszku na twarzy

Popularność zabiegów depilacyjnych sprawia, że wiele osób, które dotyka problem nadmiernego owłosienia, sięga właśnie po tę metodę. Niewątpliwą jej zaletą jest łatwa dostępność, a także możliwość przeprowadzenia depilacji w domowych warunkach. Depilacja meszku na twarzy zazwyczaj wykonywana jest z użyciem rozgrzanego wosku, który nakłada się bezpośrednio na twarz. Nie da się ukryć, że aby usunąć stosunkowo niewielkie owłosienie, należy posługiwać się wysokiej jakości woskiem.

Skuteczność metody, mimo możliwości usunięcia niechcianego owłosienia charakteryzuje się koniecznością powtarzania zabiegu raz na kilka tygodni. Zazwyczaj depilacja meszku na twarzy pozwala cieszyć się gładką skórą przez około miesiąc. Jednak regularne wykonywanie zabiegu znacząco osłabia cebulki włosów, przez co odrastają znacznie wolniej, a wraz z biegiem czasu, ich usuwanie może okazać się zbędne.

Niestety, nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny, jednak dyskomfort odczuwany jest jedynie przez kilka minut, po czym cieszyć możemy się wymarzonym wyglądem

Trwałe usuwanie meszku na twarzy

Laserowe usuwanie owłosienia to metoda, która w odróżnieniu od depilacji, pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego meszku na twarzy. Promienie świetlne lasera docierają na tyle głęboko w powierzchnię skóry, że skutecznie osłabiają cebulki włosowe, uniemożliwiając im ponowne odrastanie. Niewątpliwą zalety laserowego usuwania owłosienia jest możliwość pozbycia się meszku o każdej kolorystyce, nawet tej, zbliżonej do karnacji. Mimo iż zabieg należy kilkakrotnie powtarzać w odstępach wynoszących około 30 dni. Wynika to z faktu nieregularnego wzrostu wszystkich włosków w tym samym czasie.

Sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Po kilku wizytach w specjalistycznym gabinecie zajmującym się laserowym usuwaniem owłosienia skutecznie i trwale pozbyć możemy się niechcianego meszku na twarzy. Rozwiązanie to mimo swojej bezinwazyjności nie może być stosowane przez kobiety w ciąży, a także osoby, u których stwierdzono jakiekolwiek schorzenia skórne.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.