Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wynalazki i odkrycia

Jak stworzyć rodzinne drzewo genealogiczne?

Większość osób poznaje dzieje swojej rodziny, dzięki przekazom ustnym rodziców i dziadków. Rzadko jednak wybiegają one poza poprzednie 2-3 pokolenia.

Żeby poznać wcześniejsze losy rodu, trzeba postarać się o dotarcie do dokumentacji, która jest trudno dostępna dla przeciętnego człowieka. Wiele mogą powiedzieć pamiątki, zdjęcia czy pamiętniki, jednak rzadko zdarza się, żeby do dnia dzisiejszego przetrwało ich tak dużo, że da się poznać historię całej rodziny. Dlatego też często trzeba wspomagać się informacjami pozyskiwanymi z urzędów, parafii i innych archiwów tak kościelnych, jak i państwowych.

Zgromadzenie wszystkich papierów i przedmiotów pomagających poznać historię rodu to jednak dopiero początek budowania drzewa genealogicznego. Trzeba jeszcze uporządkować wszystkie informacje i precyzyjnie odtworzyć koneksje rodzinne istniejące pomiędzy poszczególnymi osobami. W analizowaniu i składaniu tych faktów pomoże drzewo-genealogiczne.pl, czyli strona, na której dostępny jest specjalistyczny program służący do budowania drzew genealogicznych.

Program przygotowany został w sposób jasny i przejrzysty. Intuicyjność obsługi sprawia, że nawet ci, którzy do tej pory nigdy nie mieli styczności z genealogią, poradzą sobie z jego obsługą. Poza tym że umożliwia on składanie uzyskanych danych w spójną całość, to pozwala też na ich eleganckie oprawianie, poprzez dodawanie opisów, plików multimedialnych czy nawet tworzenie monografii. W efekcie powstaje bogate drzewo genealogiczne, które będzie nie tylko świadectwem losów rodu dla nas samych, ale też ciekawą pamiątką dla reszty rodziny oraz dla potomków, którzy będą mogli w łatwy sposób poznać historię przodków. Gotowe drzewo genealogiczne dostępne jest na dysku i płycie CD.

Program drzewo-genealogiczne.pl został skonstruowany w taki sposób, że zawsze można bezproblemowo aktualizować drzewo genealogiczne, dzięki czemu każde nowe informacje, do jakich uda nam się dotrzeć, mogą być na bieżąco dodawane do już istniejącej bazy danych. To przydatne szczególnie wtedy, gdy mamy liczną rodzinę i gdy spotkania w większym gronie pozwalają na regularne pogłębianie wiedzy o przeszłości naszego rodu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.