Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Myśli i idee

Jak skutecznie schudnąć?

Wielu kobietom dieta towarzyszy na co dzień. Teoretycznie odmawiają sobie wielu rzeczy po to, by lepiej wyglądać. Praktycznie nie są w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje?

 

Podstawowym problemem w tym przypadku jest stawianie sobie zbyt wysokich wymagań. Nie warto łudzić się, że uda nam się zrzucić w miesiąc 20 kg, czy też ograniczyć swój jadłospis do jednego posiłku dziennie i to bazującego na sałacie i pomidorach. Takie nierealne plany są przyczyną frustracji i rezygnowania z diety jeszcze zanim na dobre wcielimy ją w życie.
Drugi problem, jaki napotykają kobiety na diecie to przekonanie, że do jej zasad wystarczy stosować się tylko przez określony czas. Kiedy osiągną wymarzoną wagę, zarzucają dietę, wracają do dawnych przyzwyczajeń, a kilogramy błyskawicznie wracają. Aby skutecznie schudnąć musimy trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe. To trudne, ale z pewnością wykonalne, dlatego warto zacząć nad sobą pracować już od dziś.

 

Być może powyższe myśli nie są zbyt odkrywcze, warto jednak powtarzać je aż do skutku. Trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów to problem ponadczasowy i dopóki nie uda się nam zmienić swoich przekonań w tej kwestii, z pewnością nim pozostaną.