Ponad czasem!

Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak skutecznie dbać o skórę?

Na ogół dbamy o to, by nasza skóra wyglądała dobrze. Mogłoby się wydawać, że jest to jej najważniejsza rola i rzeczywiście głównie myśląc o niej, przychodzą nam do głowy skojarzenia związane z kosmetykami, zmarszczkami, nawilżaniem i ewentualnie z niektórymi schorzeniami. Zapominamy natomiast, że jest to narząd, którego  głównym zadaniem jest ochrona organów wewnętrznych, a także wymiana termiczna oraz usuwanie toksyn.

Dbałość o skórę nie jest zatem tylko kaprysem kobiet zapatrzonych w swój wygląd, ale koniecznością dotyczącą każdego człowieka.

Aby powłoka pokrywająca nasze ciało dobrze spełniała swoje funkcje, musi być dokładnie oczyszczona i odżywiona. Dlatego warto dostarczać organizmowi witaminy A, zawartej między innymi w marchewkach.

Uniwersalnymi zabiegami jest hydromasaż i kąpiel perełkowa. Pozwalają oczyścić skórę, zaś poprzez delikatny masaż poprawia się jej ukrwienie oraz dotlenienie. Lepiej unikać intensywnego opalania, a jeśli już zależy nam na pięknej opaleniźnie, najlepiej stosować olejek arganowy, który dokładnie nawilża.

Należy też uzupełniać regularnie kolagen naturalny, który stanowi składnik skóry odpowiadający za jej jędrność.

Comments are Closed

Theme by Anders Norén