Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak skutecznie dbać o skórę?

Na ogół dbamy o to, by nasza skóra wyglądała dobrze. Mogłoby się wydawać, że jest to jej najważniejsza rola i rzeczywiście głównie myśląc o niej, przychodzą nam do głowy skojarzenia związane z kosmetykami, zmarszczkami, nawilżaniem i ewentualnie z niektórymi schorzeniami. Zapominamy natomiast, że jest to narząd, którego  głównym zadaniem jest ochrona organów wewnętrznych, a także wymiana termiczna oraz usuwanie toksyn.

Dbałość o skórę nie jest zatem tylko kaprysem kobiet zapatrzonych w swój wygląd, ale koniecznością dotyczącą każdego człowieka.

Aby powłoka pokrywająca nasze ciało dobrze spełniała swoje funkcje, musi być dokładnie oczyszczona i odżywiona. Dlatego warto dostarczać organizmowi witaminy A, zawartej między innymi w marchewkach.

Uniwersalnymi zabiegami jest hydromasaż i kąpiel perełkowa. Pozwalają oczyścić skórę, zaś poprzez delikatny masaż poprawia się jej ukrwienie oraz dotlenienie. Lepiej unikać intensywnego opalania, a jeśli już zależy nam na pięknej opaleniźnie, najlepiej stosować olejek arganowy, który dokładnie nawilża.

Należy też uzupełniać regularnie kolagen naturalny, który stanowi składnik skóry odpowiadający za jej jędrność.