Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak przygotować imprezę z motywem hawajskim?

Imprezy tematyczne, tak popularne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych już od wielu lat, do Polski dotarły dopiero niedawno. Wraz z nimi pojawiły się pomysły na to, w jaki sposób sprawić, że zwykłe spotkanie towarzyskie stanie się czymś więcej – czymś niezapomnianym zwłaszcza dla gości. Jednym z częściej pojawiających się motywów są imprezy hawajskie.

Kojarzą się przede wszystkim z latem, beztroską i świetną zabawą – dlatego często wybierane są na rozmaite imprezy tematyczne. Hawaje zdecydowanie wiodą prym wśród tematów na imprezy zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych osób. Warto jednak wiedzieć, jak przygotować imprezę hawajską, aby nie tylko wszyscy dobrze się bawili, ale również, by faktycznie nawiązywała ona do Hawajów.

Najważniejsze skojarzenia

Istnieją skojarzenia, które od razu przywodzą na myśl klimat, jaki przekazuje nam impreza hawajska. Co do nich należy? Przede wszystkim dużo słońca i radosnych kolorów. Przewodzić będą żółć, róż, turkus, ale również zieleń. Po drugie: motywy kwiatowe i owocowe. Każdy z nas zna charakterystyczne, hawajskie girlandy, zaś ananasy są chyba owocami, które jako pierwsze przypominają nam właśnie o tych okolicach. Prócz tego… flamingi. Te niezwykłe, rzucające się w oczy, różowe ptaki właśnie na Hawajach są najbardziej popularne i z tamtymi okolicami kojarzą się w pierwszej kolejności. Prócz tego nie może zabraknąć palm, zarówno tych dmuchanych, jak również w postaci kuszących spódniczek. No i oczywiście drinki – dla najmłodszych bez alkoholu, dla starszych nieco bardziej wprowadzający w szampański nastrój.

Przebrania na imprezę

Ciekawym sposobem na przygotowanie imprezy w hawajskim stylu jest zainwestowanie w przebrania. Oczywiście, nie każdy będzie chciał je nosić i nikogo nie namówimy na to, aby założył kusy strój; niemniej choćby naszyjniki i girlandy sprawdzą się doskonale, a nie powinny nikogo urazić. Jeśli impreza hawajska będzie odbywała się w większym lokalu, możemy zadbać o zatrudnienie profesjonalnych kelnerek w charakterystycznych spódniczkach. Bez tego możemy przebrać się po prostu sami, zwłaszcza gdy towarzystwo jest otwarte na tego rodzaju pomysły.

Te wszystkie pomysły oczywiście są jedynie jedną z wizji tego, jak może wyglądać impreza hawajska. Jeśli przyjęcie organizujemy w ogrodzie, to świetnie klimat oddadzą lampiony oraz kolorowe dekoracje przetykane kwiatami, nawet papierowymi. Obowiązkowa jest również parasolka w drinku – nawet tym bez alkoholu! Warto również sprawdzić, jakie popularne zabawy nawiązują do tego klimatu.

Artykuł zainspirowany został dekoracjami na imprezę hawajską dostępnymi na stronie: https://partybudziki.pl/pol_m_Przyjecia_Tematyczne_Impreza-hawajska-749.html

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.