Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Jak kupować używane laptopy?

Używane rzeczy mogą być w doskonałym stanie, a kosztować znacznie mniej niż nowe, wprost ze sklepu. Dlatego też chętnie kupujemy używane samochody. Przez wiele lat kupiony jako 3-4 latek pojazd będzie nam dobrze służył. Czy ta sama zasada odnosi się do używanych komputerów? Prezentujemy poradnik dla kupujących używane laptopy.

Mądre oszczędzanie

Zakup używanej rzeczy zawsze powinien być dobrze przemyślany, ponieważ może się okazać, że wydaliśmy pieniądze na coś, co od razu będzie trzeba naprawiać lub co w ogóle nie będzie działało tak, jak tego oczekiwaliśmy. Każdy lubi oszczędzać, a kupując używanego laptopa można wydać na niego połowę tyle, ile należałoby zapłacić za nowy sprzęt.

Warto kupić używanego, w pełni działającego notebooka, jeśli zależy nam na komputerze do surfowania po internecie, dla dziecka, seniora, czy do domowego użytku. Nie trzeba wówczas wydawać majątku na mocną, nową jednostkę, która potrzebna jest do pracy grafikom czy do grania w nowe gry komputerowe.

Gdzie kupować?

Najlepiej kupować używane laptopy ze sprawdzonych źródeł. Świetnie sprawdzają się komputery poleasingowe, które najczęściej są świetnymi jednostkami, o wysokich parametrach, wykorzystywanymi w  biurach i dużych firmach. Po zakończeniu okresu leasingowego są wymieniane na nowe, bez względu na to, w jakim stanie się znajdują. Takie komputery sprzedaje m.in. firma Dalian Trading, która ma w swojej ofercie również części do laptopów.

Kupować można również w serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Tam ogłoszeń o sprzedaży laptopów używanych nie brakuje, ale najlepiej wybierać takich sprzedawców, którzy mają wiele pozytywnych komentarzy lub firmy prowadzące sprzedaż używanej elektroniki. Mogą one gwarantować niezawodność działania sprzętu, tzw. gwarancję rozruchową na kilka miesięcy po zakupie, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo zakupu używanego komputera. Lepiej unikać aukcji i ogłoszeń wystawionych przez sprzedających nieposiadających żadnych komentarzy i opinii. Niewykluczone, że takie osoby będą chciałby nas oszukać.

Można kupować komputery używane od stacjonarnych sprzedawców, gdzie będziemy mogli zobaczyć na własne oczy oferowany sprzęt i poddać go testom. Można go sprawdzić przy użyciu innego komputera, ale takie operacje wykona tylko specjalista. Dlatego najlepiej od razu udać się z kupowanym sprzętem do serwisu, gdzie zostanie on gruntownie sprawdzony. Wtedy mamy pewność, że zakup używanego laptopa okaże się trafioną inwestycją.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.