Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne to dziś niezbędny dodatek – nie tylko modny element stroju, ale także ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B – niszczącym skórę, powodującym przedwczesne starzenie. Dodatkowo, jeszcze groźniejszym skutkiem jest pogarszanie się wzroku. Warto więc pamiętać o tym, że promienie słoneczne operują nawet jesienią i zimą a także przedostają się przez chmury i zawsze przy sobie nosić odpowiednio dobrane, ochronne szkła, jakie posiadają między innymi okulary Vans i inne sprawdzonych marek związanych ze sportem lub posiadających atesty optyczne.

Punkt wyjścia do doboru okularów

Skoro wiemy już, że noszenie okularów to konieczność, warto także dowiedzieć się, w jaki sposób je dobrać, aby zdobiły naszą twarz, a nie tylko ‘wisiały’ na nosie. Podstawowym kryterium nie powinna być aktualna moda, a kształt naszej twarzy. Nie każdy lansowany obecnie model będzie na niej dobrze wyglądał. Przyjrzyjmy się więc swojej twarzy w lustrze, najlepiej z zaczesanymi do tyłu i związanymi włosami. Szczególną uwagę należy zwrócić na linie czoła, żuchwy, kości policzkowych i całkowitą długość i szerokość twarzy. Pomocne może być zrobienie sobie zdjęcia i wrzucenie go do programu graficznego, w którym można edytować taki obraz. Wystarczy teraz nakreślić linie wokół konturu twarzy, zaznaczając najszersze punkty oraz punkt położony najwyżej i najniżej na linii czoła i broda. Jaką figurę przypominają zaznaczone kształty? Czy jest to okrąg, owal, czy może kwadrat lub prostokąt, trójkąt lub serce?

Okulary dla twarzy okrągłej

Tutaj sprawdzą się najlepiej modne teraz oprawki typu wayfarer, kwadratowe i prostokątne. Nie będą pasować lenonki czy duże okrągłe oprawki. Tani i łatwo dostępny przykład takiego modelu to okulary Vans Spicoli albo Hipster.

Okulary do twarzy kwadratowej/prostokątnej

Ponieważ taka twarz ma nadmiar kantów, okulary dla niej mają je zmiękczać. Najlepsze będą okrągłe, duże oprawki albo te w kształcie kocich oczu.

Twarz w kształcie serca

W przypadku takiej twarzy najlepiej jest powtarzać jej kształt również w soczewkach okularów – zatem trójkątne szkła awiatorów będą dobrym i zarazem bardzo modnym wyborem. Przykład modelu – okulary Vans Auto Pilot.

Twarz owalna

To idealny kształt twarzy, do którego dążą makijażyści i graficy komputerowi. Pozwala on na dużą swobodę w dobieraniu makijażu, fryzur, nakryć głowy a także okularów. Dlatego posiadając go można swobodnie dobierać okulary nie tylko do swoich kształtów, ale i do całego stroju.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.