Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak dbać o buty damskie w zimie?

Buty na zimę

Zima jest czasem, kiedy nasze stopy zabezpieczamy nie tylko przed niskimi temperaturami, ale również śniegiem czy mrozem. Z tego powodu buty narażone są na wiele niesprzyjających im okoliczności, od faktu, że ciągle mogą być przemoczone, przez wszechobecność piasku i soli, którymi sypane są ulice. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, jak dbać o buty damskie, aby służyły one jak najdłużej.

Podstawową kwestią jest przeanalizowanie, z jakich materiałów dobrze jest kupić obuwie na zimę. Oczywiście, powszechnie uważa się, że jedynie buty ze skóry naturalnej dają sobie radę w takich warunkach; tymczasem warto wiedzieć, że również zamsz może sobie poradzić, o ile zostanie odpowiednio zabezpieczony. Z tego powodu na okres zimowy należy odpowiednio przygotować wszystkie pary butów damskich – i zależnie od materiału, zrobić to na różne sposoby.

Lepiej zapobiegać

Przed nałożeniem butów po raz pierwszy należy o nie odpowiednio zadbać. Co to znaczy? Jeśli kupujemy buty nowe, to praktycznie wystarczy wypastowanie w przypadku butów skórzanych albo zabezpieczenie impregnatem w sprayu w przypadku butów zamszowych. Jednakże buty damskie, które już raz były zakładane w poprzednim sezonie, dobrze jest odświeżyć. Warto to zrobić, przygotowując ciepłą wodę z mydłem i delikatnie myjąc powierzchnię butów, a potem ją osuszając suchą szmatką. Takie buty zostawia się do wyschnięcia z daleka od kominka czy kaloryfera – inaczej skóra się zniszczy. Następnie należy natłuścić je specjalnym tłuszczem do butów, a potem zapastować albo zaimpregnować, zależnie od materiału. To powinno przygotować je do sezonu.

Czyszczenie butów

Częste noszenie butów damskich zimą powoduje, że są one pokryte warstwą kurzu, a nierzadko również innych substancji. Po każdym przyjściu do domu warto wytrzeć buty mokrą szmatką, następnie przetrzeć do sucha i zostawić do wyschnięcia. Plamy z soli dobrze jest usuwać od razu, najpierw wodą z mydłem, a jeśli to nie pomaga – wodą z octem. Czasami zacieki są bardzo uparte i wówczas z pomocą przychodzą specjalne specyfiki je usuwające. Piasek należy usuwać małą szczoteczką.

O czym pamiętać w kwestii butów?

Przede wszystkim dobrze jest pamiętać o tym, że buty muszą mieć odpowiednią jakość – z tego powodu na buty noszone zimą lepiej jest przeznaczyć większą sumę, a potem odpowiednio o nie dbać; buty damskie elitabut.pl mają dobrą jakość i świetnie sprawdzą się na zimowe warunki. Dobrze jest również podczas mycia czy suszenia butów po przemoczeniu albo ich przechowywania włożyć do wnętrza gazety, co powstrzyma odkształcanie się cholewek.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.