Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wynalazki i odkrycia

Historia marki Ferrari

Ferrari to marka, która jest rozpoznawana na każdym kontynencie naszego globu. Ceniona szczególnie za swoją oryginalność i nietuzinkowe podejście do projektowania maszyn. Początki firmy sięgają 1929 roku, czyli do momentu powstania zespołu wyścigowego Scuderia Ferrari.

Założycielem firmy był Enzo Ferrari, który na początku prowadził niewielki warsztat. Konstruował w nim swoje pierwsze samochody, a także pomagał naprawiać swoje pojazdy innym kierowcom. Głownie jednak tworzył i serwisował swoje własne maszyny do ścigania. Miały one jeden mały szczegół- posiadały wewnątrz schowek na „szczęśliwy przedmiot” kierowcy w postaci małego etui. Ferrari po drugiej wojnie światowej postanowił zająć się także produkcją samochodów, z których mogliby korzystać także zwykli ludzie, którym obca jest szaleńcza jazda bolidami. Owe pojazdy były czymś pomiędzy samochodami wyścigowymi a zwykłymi, cywilnymi pojazdami. Niestety, nie wiadomo, czy tak, jak w przypadku bolidów one także posiadały swoje „szczęśliwe” etui. Ferrari jednak zrobił coś zupełnie wyjątkowego- dał przeciętnym ludziom samochód, który miał sportowe osiągi, a jednocześnie nadawał się do jeżdżenia po zwykłych ulicach.

Samochody Ferrari od samego początku zyskały sobie wyjątkową przychylność. Prawdopodobnie dlatego, iż każdy szanujący się dżentelmen, który bywał na wyścigach, miał wyryte dużymi literami nazwę marki w swoim notesie z etui. Ferrari słynęło nie tylko z wyjątkowych osiągów, ale także doskonałych projektów, które na tamte czasy były niezwykle nowoczesne i przyciągały uwagę.

Ferrari uczestniczy w zawodach Formuły 1 nieustannie od 1950 roku, co jest ogromnym osiągnięciem na tej przestrzeni czasu. Dzisiaj to uznana, światowa marka, która wciąż zaskakuje swoimi pomysłami i rozwiązaniami technologicznymi. Oprócz głównej linii, firma zajmuje się także pobocznymi projektami. Jednym z nich jest produkcja gadżetów do smartfonów, w tym etui. Ferrari wciąż dba o swój rozwój, dlatego często decyduje się na rozszerzanie swojej oferty. Zawsze jednak jest to robione z wyczuciem, rozwagą i przede wszystkim- dbałością o jakość produktu. Etui Ferrari doskonale odzwierciedlają charakter marki- łączą w sobie dobry wygląd, nietuzinkowość, oryginalność, ciekawy design, profesjonalne wykonanie i trwałość.

O świetnej jakości samochodów Ferrari stanowi fakt, że samochody tej marki wyprodukowane z początkiem istnienia firmy wciąż bywają wykorzystywane do współczesnych filmów. Od 1988 roku Ferrari należy do koncernu Fiata. Fiat jest w posiadaniu około 85% akcji marki.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.