Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe, Wynalazki i odkrycia

Gdzie i kiedy stosuje się implanty zębowe?

Stosowanie implantów zębowych: co, kiedy, jak? Sprawdźmy,  jak to dokładnie wygląda!

O implantach zębowych słyszała większość z nas, ale mało kto wie, do czego tak naprawdę służą i jak duże mają dziś zastosowanie w stomatologii.

Implanty zębowe: wykonanie i typ materiałów

Po wyjątkowo popularne w ostatnich latach implanty zębów sięgamy zwykle na etapie poszukiwania sposobu na zastąpienie  brakującego korzenia zęba, a dalej na odbudowę całego, utraconego zęba. Implanty zgodnie z najnowszymi wynalazkami techniki stomatologii specjalistycznej, wytwarzane są dziś z bardzo solidnego tytanu.

Forma i kształt oraz mocowanie

Implanty zębowe kształtuje się do formy małego, opływowego walca lub ściętego stożka. W niektórych przypadkach jest to również klin. Po wykonaniu, wkręca się je opracowaną technikę w dziąsło i kość szczęki, tak by był w tym miejscu solidnie i na stałe osadzony.

Wykorzystanie implantów

Implanty poza uzupełnieniem ubytku zęba i odnową korzenia tzn. stworzeniem go od zera są stosowane jako  elementy stabilizujące protezę.

Samo umieszczenie implantu w miejscu po straconym zębie poprzedzają wizyty w odpowiednich do tego gabinetach. stomatologicznych. To zresztą właśnie stomatolog decyduje czy w naszym przypadku możliwe jest wstawienie implantu. Żeby to zrobić oceni on stan naszej jamy ustnej, a potem zaleci wykonanie szczegółowego, badania tzw. stożkowej tomografii komputerowej.

Na podstawie wyników tomografii stożkowej zaplanuje jakie implanty zębowe znajdą się w jamie ustnej, z czego będą wykonane oraz będzie mógł wyznaczyć terminy zabiegów. Po wygojeniu się implantów, co zwykle trwa kilka tygodni i ich utrwaleniu w jamie ustnej, można przystapić do odbudowania całego zęba.

Efekty są pozytywnie zaskakujace!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.