Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Formy do pieczenia – od lat

Nic nie wprowadza tak miłej i rodzinnej atmosfery niż zapach świeżo upieczonego ciasta. Nie każda gospodyni ma talent do pieczenia wymyślnych ciast, czy tortów, każda jednak jest w stanie się tego nauczyć. Zanim przystąpimy do pierwszych prób, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie formy do pieczenia. Sklepy oferują nam obecnie bardzo szeroki wybór tego typu naczyń, z łatwością więc znajdziemy takie, które są nam potrzebne. Na jakie formy do ciasta powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

W każdej kuchni powinni znaleźć się przede wszystkim najprostsze formy w kształcie prostokąta. Możemy upiec w nich niemal każde proste ciasto. W miarę nabierania wprawy i doświadczenia możemy pokusić się o zakup nieco bardziej wymyślnych foremek, w których upieczemy ciasta zachwycają swoim oryginalnym kształtem. Warto zwrócić uwagę na przykład na formy Luneburg i Marienburg.

Upieczemy w nich babki, ciasta piaskowe i ucierane.

Niewielkim nakładem sił stworzymy małe dzieło sztuki, którego nie powstydziłby się nawet mistrz kuchni. Goście z pewnością będą oczarowani.

Tego typu formy to świetne rozwiązanie w przypadku początkujących gospodyń domowych, które nie czują się jeszcze zbyt pewnie przy dekorowaniu ciast, a także wszystkich tych osób, którym zwyczajnie brakuje czasu na tworzenie efektownych ozdób.