Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wydarzenia

Euro 2012 – już niebawem!

Już za kilka dni rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Euro 2012 z pewnością można uznać za ponadczasowe wydarzenie, które zapisze się drukowanymi literami w historii polskiej piłki nożnej.

 

Mecz inauguracyjny, w którym zmierzą się Polska i Grecja odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. W pozostałych meczach zmierzą się ze sobą Ukraina, która wspólnie z Polską organizuje mistrzostwa, a także Anglia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja i Włochy.

 

Czy Polska ma jakieś szanse na zdobycie mistrzostwa? Nawet najwięksi optymiści twierdzą, że są one raczej niewielkie. Nie przeszkadza to jednak polskim kibicom, którzy wierzą w swoją drużynę i zapowiadają, że będą jej wiernie kibicować, bez względu na wszystko.

 

Poza tym to nie pozycja, którą zajmie nasza drużyna jest tu najważniejsza. Większe znaczenie ma fakt, że nasz kraj miał możliwość zorganizowana imprezy na tak wysokim poziomie. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a Polska zapisze się w historii Euro i w pamięci kibiców, którzy przyjadą do nas zagranicy jako jeden z najlepszych gospodarzy.