Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Dywany – zawsze modne

Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się nader szybko. Niektóre elementy aranżacji pozostają jednak modne mimo upływu lat. Należą do nich chociażby dywany.

 

Dywan prezentuje się świetnie niemal na każdej podłodze. Równie dobrze wygląda na panelach, jak i na naturalnych deskach. Często układa się je również na płytkach podłogowych – dywany czynią ja o wiele bardziej cieplejszymi i miłymi w dotyku.

 

Dywany sprawiają, że każde wnętrze wydaje się o wiele bardziej przytulne. Bogaty wybór dywanów dostępnych w sklepach sprawia, że wybór takiego, który będzie dobrze prezentował się w naszym salonie czy sypialni nie sprawia już najmniejszych trudności. To miła odmiana od czasów, gdy w sklepach można było kupić tylko dywany-koszmarki z brzydkim wzorem albo w kolorze, który trudno było nawet nazwać. Obecnie zdecydowanie najpopularniejsze są grube, puchate dywany, zwykle jednokolorowe.

 

Warto jednak zdawać sobie z tego, że dywany oprócz szeregu zalet mają też pewne wady. Najbardziej uciążliwą z nich jest trudne usuwanie zabrudzeń z powierzchni dywanu. Trzeba jednak przyznać, że to niewielka cena w zamian za komfort i uczucie luksusu, jakie zapewnia nawet najskromniejszy dywan.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Dywany są zawsze modne, bo prosty lubimy czuć ciepełko po nogami:) Ha.
    Gorsze jest ich utrzymywanie w anty-kurzowym porządku: my kiedyś zajeżdżaliśmy się trzepiąc dywany od rana do wieczora na śniegu, dzisiaj to odpada (brak czasu), więc stawiamy na profesjonalne usługi w tym zakresie np. w dziale Czyszczenie dywanów Gdańsk sprawdziła się nam firma Czyścik (polecimy)