Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Dobra kawa dla smakosza

Kawa i herbata to napoje najbardziej rozpowszechnione na świecie. Kawa ma swoje szczególne znaczenie w wielu kulturach, a jej parzenie często wiąże się z różnego rodzaju rytuałami.

Kawa jest bardzo specyficzną częścią kultury narodów południowych, do których można zaliczyć państwa Ameryki Południowej, południowej części Europy, Afryki i części Azji. Jest to spowodowane tym, że w tych właśnie rejonach można uprawiać kawowce. Na półwyspie Apenińskim nie prowadzi się takich plantacji, jednak Włosi słyną ze swojego zamiłowania do kawy i to oni przyczynili się do rozpowszechnienia tego czarnego, aromatycznego napoju na cały Stary Kontynent.

Na rynku są dostępne różne rodzaje kawy. Różnią się składem, rodzajem użytych ziaren do mieszanek, a także stopniem mielenia. Kawa mielona jest przeznaczona do szybkiego parzenia, jest świetna do ekspresów ciśnieniowych, zwykłych ekspresów, a także kawiarek. Kawa ziarnista wymaga ręcznego mielenia i często jest kupowana przez miłośników tego napoju, którzy wolą sami kontrolować jej stopień zmielenia. Kawa mielona, która jest dobrze zapakowana, zatrzymuje swój aromat i smak. Kawę mieli się po to, aby wydobyć z jej ziaren jak najwięcej potencjału. Wcześniej ziarna są poddawane procesowi palenia, który ma różny przebieg (w zależności od danego gatunku kawy). Zarówno kawy mielone, jak i ziarniste zachowują swoje właściwości tylko wtedy, gdy są odpowiednio przechowywane. A zatem, należy przechowywać je w szczelnych opakowaniach, najlepiej ciemnych i szklanych. Szklane naczynia nie wchodzą w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi, a także zatrzymują część promieni słonecznych, które także mają wpływ na jakość kawy mielonej. Istotna jest szczelność opakowania – dostęp powietrza powoduje utlenianie, co znacznie obniża jakość smakową.

Zalety kawy mielonej

Kawa mielona jest szybka i prosta w przygotowaniu. Można ją parzyć od razu po otwarciu opakowania, nadaje się do ekspresów, kawiarek i czajniczków. Trzeba jednak pamiętać o jej odpowiednim przechowywaniu po otwarciu opakowania, co zagwarantuje utrzymanie jej aromatu i właściwości. Idealna dla osób, które piją kawę kilka razy dziennie i chcą szybko otrzymać wysokiej jakości napar. O kawie tego typu i jej odmianach można dowiedzieć się więcej tutaj: http://www.domkawy.pl/pol_m_Kawa-mielona-159.html.

Zalety kawy ziarnistej

Świeżo zmielone ziarna dają nieco inny smak, niż w przypadku kawy mielonej. Kawa ziarnista jest dedykowana wielbicielom kawy, którzy sami chcą decydować o stopniu rozdrobnienia ziaren. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymać napar z własnoręcznie zmielonych ziaren, jak również posypać ulubiony deser utłuczonymi ziarnami aromatycznej kawy.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.