Doskonałym rozwiązaniem dla problemu szybko tracącego swą niską temperaturę wina są specjalne coolery do wina, które stanowią coś na kształt praktycznej otulinki utrzymującej niską temperaturę butelki z alkoholem.

Oryginalny cooler do winaDzięki temu prostemu w swym wykonaniu produktowi butelka na parę ładnych godzin zachowuje odpowiedni chłód, a zawarty w niej napój winny jest po prostu przyjemniejszy dla naszego wymagającego podniebienia.

Coolerydo win i innych alkoholi przechowujemy zwykle w zamrażarce domowej lodówki, zależnie od tego, gdzie mamy na nie miejsce i na jak niskiej temperaturze ostatecznej nam zależy. Rzecz jasna każde wino musi być podawane w warunkach określonych przez konkretnego producenta (jedne wina bardziej chłodno, inne mogą być podawane w wyższych temperaturach), dlatego przed finałowym podaniem butelki na stół, lepiej jest wszystko dokładnie sprawdzić tak, by mieć pewność że serwowane przez wino jest w idealnych dla niego warunkach.

Dodatkową zaletą coolerów do wina jest ich świetne, niemal idealne dostosowywanie się do kształtu butelki, dzięki czemu otulają je szczelną powłoką i nie pozwalają uciekać niskiej temperaturze zgromadzonej wewnątrz. Jest to genialny gadżet szczególnie dla koneserów i smakoszy wina oraz wszelkiego rodzaju innych napojów alkoholowych z górnej półki.

W sklepach z akcesoriami barowymi możemy zakupić pojedynczy cooler (na jedną butelkę), jak również pełen zestaw takich kołnierzyków o różnych rozmiarach i kolorach, które ozdobią nasz stół i dodadzą mu ładnego charakteru. Coolery barowe będą także świetnym sposobem na ubarwienie imprezy w gronie przyjaciół. Warto mieć w domu!