Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Czym kierują się Polacy wybierając miejsce do zamieszkania.

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych, życiowych decyzji. Często związana jest z decyzją o podjęciu kredytu bądź wydaniu oszczędności całego życia, przez co ma wpływ na naszą przyszłość.

Co zatem kieruje Polakami, którzy decydują się na zakup własnego mieszkania? Po pierwsze chęć posiadania mieszkania na własność. W Polsce niezwykle popularne jest kupowanie mieszkania, nawet jeśli wiąże się ono z koniecznością zaciągnięcia sporego kredytu. Jesteśmy pod tym kątem ewenementem na skalę europejską. Ponieważ wśród większości krajów europejskich bardziej popularne jest wynajmowanie mieszkania niż posiadanie go na własność.

Wybierając mieszkania Polacy zwracają uwagę przede wszystkim na cenę oraz metraż. Przy czym zaznaczyć należy, że większym zainteresowaniem cieszą się obecnie mieszkania z rynku pierwotnego. Rynek wtórny powoli traci na znaczeniu. Wynika to z faktu, że konsumenci mają coraz większe wymagania jeśli chodzi o standard mieszkań oraz otoczenia, w jakim się znajdują. Windy, podziemne parkingi, monitoring to obecnie obowiązkowe wyposażenie nowoczesnych mieszkań. I niestety mieszkania w starszym budownictwie, choć nie można odmówić im klimatu i często lepszej infrastruktury zielonej, niestety nie mogą sprostać tym wymaganiom.

Wybierając mieszkania do kupienia Polacy zwracają uwagę również na odległość od miejsca pracy oraz dojazd. Nie chcemy tracić połowy dnia na dojazd i powrót z pracy, dlatego tak skrupulatnie sprawdzamy czas jaki będzie potrzebny na dojazd do miejsca pracy oraz możliwe połączenia komunikacyjne.

I najważniejszym chyba czynnikiem, który decyduje o wyborze miejsca zamieszkania jest rynek pracy. To często pierwszy czynnik, który bierzemy pod uwagę wybierając miejsce stałego zamieszkania. Stałe i stabilne zatrudnienie jest przecież niezwykle ważne jeśli chodzi o stabilną sytuację finansową i możliwość realizacji marzeń o własnym mieszkaniu.

Najpopularniejsze są oczywiście największe aglomeracje takie jak Warszawa, Łódź, Wrocław. Ale coraz częściej w wyszukiwarce pojawiają się również zapytania takie jak sprzedaż mieszkań janów lubelski. Ponieważ poza dobrym rynkiem zatrudnienia zwracamy również uwagę na klimat, otoczenie kulturowe, możliwości turystyczne itp.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.