Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Czym charakteryzują się krzesła w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz mieszkalnych to przede wszystkim umiłowanie naturalnych materiałów tj. drewno, kamień i skóra, zwrócenie większej uwagi na funkcjonalność przedmiotów użytkowych kosztem ich dekoracyjności, wybór mebli bielonych lub w naturalnych kolorach, które mają związek z naturą. Krzesła skandynawskie będą zatem najczęściej meblami o drewnianej konstrukcji, a w przypadku krzeseł tapicerowanych, krzesłami z obiciem skórzanym, najczęściej wykonanym z ekoskóry, którą bez trudu można barwić na każdy możliwy kolor.

Konstrukcja krzeseł w stylu skandynawskim

Ze względu na funkcjonalność, jaką powinny charakteryzować się meble utrzymane w stylistyce skandynawskiej, takie krzesła muszą być przede wszystkim wygodne w codziennym użytkowaniu. Znakiem rozpoznawczym krzeseł skandynawskich będą zatem dość duże, wygodne siedziska i szeroko rozstawione drewniane nogi na mocnym stelażu, co zapewnia poczucie stabilności i pełnego komfortu podczas siedzenia. Krzesła skandynawskie zwykle wyposażone są w wysokie, profilowane i miękkie oparcia (w wersji tapicerowanej), co zapewnia większą wygodę siedzącej na nich osobie. W tym sensie są to krzesła, które z powodzeniem możemy dostawić do stołu, a nawet do biurka, przy którym spędzamy wiele godzin czasu, poświęcając go pracy lub rozrywce. Nogi krzeseł w wersji skandynawskiej najczęściej wykonane są z drewna w kolorze naturalnym lub z drewna barwionego. W tej drugiej wersji zwykle jest to kolor biały.

Charakterystyka siedziska

Funkcjonalne krzesła skandynawskie muszą gwarantować wysoki komfort siedzenia, a zatem jednym z ich znaków rozpoznawczych będą szerokie siedziska połączone z wysokim i odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Siedziska i oparcia są zwykle tapicerowane, co gwarantuje większą wygodę siedzenia. Materiałem tapicerskim jest w tym przypadku ekoskóra, a dominującym kolorem biel. Oczywiście na rynku znajdziemy również inne warianty kolorystyczne krzeseł skandynawskich, na przykład krzesła z czarnymi lub brązowymi obiciami. Wybór konkretnego koloru obić powinien uwzględniać kolorystykę pozostałych mebli, w jakie wyposażyliśmy nasze mieszkanie.

Szukając krzeseł, które będą pasowały do skandynawskiego stylu aranżacji wnętrza domu lub biura, powinniśmy szukać przede wszystkim krzeseł o prostej konstrukcji, z drewnianymi nogami w kolorze naturalnego drewna lub z nogami barwionymi, na przykład na biało, z szerokimi siedziskami, które płynnie przechodzą w wysokie, profilowane oparcie. Jeśli zależy nam na krzesłach tapicerowanych, materiałem tapicerskim powinna być ekoskóra, którą można barwić na dowolny kolor.

Artykuł powstał we współpracy z https://aropos1.pl/pol_m_Krzesla_Krzesla-skandynawskie-336.html

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.