Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Czy baterie w telefonie muszą się tak szybko rozładowywać?

Rynek telefonów komórkowych oraz akcesoriów gsm to bardzo podatny grunt, na którym wyrosło już bardzo wiele firm. Niektóre radzą sobie lepiej inne gorzej, ale bez wątpienia producenci wszystkiego, co związane z „mobile” mają szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o kategorie, w jakich mogą oferować swoje produkty. W tym artykule weźmiemy pod lupę baterie do telefonów. Zastanowimy się nad tym, od czego zależy ich wytrzymałość oraz porazimy, w jaki sposób o nie zadbać.

Smartfony, a wytrzymałość baterii

Dosyć przełomowym czasem, jeśli chodzi o baterie do telefonów, był okres, w którym producenci zaczęli produkować telefony bez tylnych klapek, co oznaczało, że aby dostać się do baterii, konieczne były nieco bardziej skomplikowane zabiegi, które wykonywało się w serwisie i bardzo często powodowało to utratę gwarancji. Brak tylnej klapki wiąże się po części z wodoszczelnością telefonów, a po części może być to wizja producentów, którzy chcieli niejako przymusić użytkowników do serwisowania swoich urządzeń tylko w autoryzowanych punktach.

Od czego uzależnione jest zużycie baterii?

Chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego spotkał się z sytuacją, gdy baterie do telefonów zaczynały być słabsze, a samo urządzenie trzeba było częściej ładować. Nikt tego nie lubi, aczkolwiek to bardzo popularny problem związany z litowo-jonowymi bateriami do telefonów. Kolejne przykre zaskoczenie spotykało nas, gdy przesiadaliśmy się z telefonów komórkowych na smartfony. W przypadku tych pierwszych ładowanie konieczne było raz na 5 dni. Jak sytuacja wygląda z akumulatorami i zużyciem zawartej w nich energii w smartfonach, wszyscy dobrze wiedzą. Wytrzymałość, jaką posiadają baterie do telefonów, jest uzależniona od pojemności mierzonej w mili amperogodzinach (mAh). Ciężko w przystępny sposób wyjaśnić zasadę zużywania energii w bateriach do telefonów, aczkolwiek jest to w dużej mierze uzależnione od tego, jakiego poboru potrzebuje urządzenie w danej chwili. Tzn. że akumulator wyczerpie się szybciej, gdy korzystany z Internetu niż w przypadku, gdy zablokowany telefon spoczywa w kieszeni.

Jak zadbać o baterię?

Istnieje przeświadczenie, że dobrym sposobem na to, aby bateria do telefonu, którą można kupić na https://vegacom.eu/pol_m_Akcesoria-do-telefonow_Baterie-do-telefonow-1373.html, służyła przez dłuższy czas, jest nierozładowywanie jej do końca. Specjaliści twierdzą, że dobrym pomysłem jest podłączanie ładowarki, gdy wskaźnik pokazuje 40% naładowania. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, jednak w warunkach domowych może być to jakieś rozwiązanie. Warto dodać, że baterie montowane obecnie w telefonach nie posiadają tzw. efektu pamięci, tzn., że nie wiedzą, ile razy były już ładowane, dlatego częste podłączanie ładowarki w żaden sposób im nie szkodzi. Istnieje też pogląd, że gdy bateria naładuje się w 100%, należy od razu odłączyć kabel. Chcieliśmy jednak zdementować ten mit, ponieważ aktualnie produkowane telefony wyposaża się w specjalne mechanizmy, które nie pozwalają na nadmierne obciążenie akumulatora, dlatego możemy być pewnie, że bateria się nie „przeładuje”.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.