Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Czapki damskie typu uszanka

Jeszcze do niedawna w kategorii ubioru zimowego trzeba było wybierać między komfortem termicznym, a dobrym wyglądem. Dziś jest to już niepotrzebne! Świetnym tego przykładem są czapki damskie typu uszanki, które nie tylko są wiecznie modne, ale również zadowolą nawet największego zmarzlaka.

Uszanka – na zimowe zawieruchy

Jest ciągle na topie i do tego zapewni komfort termiczny podczas największych mrozów. Jak wynika z jej nazwy, zasłania uszy. Jako, że jest wiązana na dole, skutecznie utrzymuje ciepło, grzejąc zarówno uszy, jak i okolice głowy. Choć najbardziej stylowym wyglądem cieszą się modele wykonane z naturalnego futra, te sztuczne także znajdują wielu zadowolonych użytkowników. Ze względu na atrakcyjną cenę zakupu, na tego typu czapkę damską może pozwolić sobie każda klientka. Do naszej dyspozycji producenci oddali bowiem wiele rozmaitych fasonów. Na uwagę zasługują zarówno uszanki wełniane, bawełniane czy impregnowane. W zależności od osobistych preferencji, możemy postawić na czapkę dopasowaną do rozmiaru głowy, albo zakupić taką w wersji XXL. Jako, że charakteryzuje się uniwersalnym wykorzystaniem, zarówno świetnie prezentuje się w towarzystwie puchowej kurtki i traperów, jak i eleganckiego wełnianego płaszcza i skórzanych butów. Aż trudno uwierzyć, jak wiele jest rozmaitych sposobów na to, jak wykorzystać uszankę w codziennych stylizacjach. W przypadku tejże czapki damskiej jedyne, co nas ogranicza to własna wyobraźnia!

Uszanka – jak ją nosić?

Podstawowa zasada, jaka odnosi się do tego typu okryć głowy mówi, że nie należy jej naciągać mocno na głowę. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupno modelu, który można swobodnie założyć. Model z futerkiem najlepiej dopasować do posiadanego koloru włosów. W ten sposób uzyskamy spójną i harmonijnie dostosowaną stylizację, eksponującą kobiecą urodę. Choć tego typu czapki damskie nie muszą być kolorystycznie dobrane do kurtki czy płaszcza, niemniej jednak zalecana jest ostrożność w ich komponowaniu. I na koniec ważna sprawa – umiar. Choć total look jest w ostatnim czasie bardzo na topie, trudno mówić o atrakcyjnej stylizacji, jeśli od stóp do głów będziemy ozdobione futrem. Kluczowym elementem outfitu niech będzie uszanka. Modna i ciepła.

Jak utrzymać w czystości?

Uszanki jako czapki damskie wymagają pewnych czynności higienicznych, które pozwolą zachować ich nienaganny wygląd. Optymalne w tym zakresie jest pranie ręczne, gdyż najmniej niszczy materiał. Musimy jednak pamiętać, aby nie wykręcać czapki, gdyż straci swój kształt. Nie wskazane jest również prasowanie, a jedynie swobodne rozwieszenie, aby naturalnie wyschła.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.