Ponad czasem!

Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Co zrobić, by ulotki były skuteczne?

Ulotki to bez wątpienia jedna z tych form reklamy, które pozostają w użyciu bez względu na upływ czasu. To zastanawiające, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach ich skuteczność jest dość wątpliwa.

Spadająca z roku na rok skuteczność ulotek wynika z ich zbytniego rozpowszechnienia. Aby się o tym przekonać, wystarczy przespacerować się po centrum miasta w środku dnia. Prawdopodobnie spotkamy na swojej drodze co najmniej kilka osób rozdających ulotki. Kolejne znajdziemy za wycieraczką samochodu zostawionego na parkingu, a następne w skrzynce pocztowej, po powrocie do domu. Nic dziwnego, że większość klientów ma ich zwyczajnie dość.

Istnieje jednak sposób na to, by przywrócić ulotkom dawną świetność i z powodzeniem wykorzystywać je do promowania usług lub produktów swojej firmy. Co należy zrobić? Przede wszystkim starannie zaplanować treść ulotki. Nie powinna być zbyt przeładowana, ani też zbyt skąpa. Zamieszczane w niej informacje powinny być konkretne i zapisane prostym językiem. Warto także starannie wybierać osoby, którym wręczamy swoje ulotki. Zamiast rozdawać je bezmyślnie każdemu przechodniowi, należy wręczać je tym, którzy faktycznie mogą być zainteresowani usługami naszej firmy.

Comments are Closed

Theme by Anders Norén