Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Co to jest HMB?

Na naszym rynku coraz więcej pojawia się nowych suplementów diety, które mają pomóc nam w lepszych treningach, wspomóc odchudzanie i rzeźbienie sylwetki. Jednym z nich jest HMB, który staje się coraz bardziej popularny wśród kulturystów. Czym jest HMB i jak działa?

HMB to inaczej kwas beta-hydroksy-beta-metylomasłowy. Jest to pochodna leucyny, który jest ważnym aminokwasem, zaliczanym do BCAA – aminokwasów rozgałęzionych. HMB powstaje w nas naturalnie, ale w znikomych ilościach. Znajdziemy go w grejpfrutach, mięsie ryb i lucernie. Odgrywa ważną rolę w syntezie białek, dlatego jest tak istotny dla osób trenujących. Według producentów ma on powodować zwiększenie tkanki mięśniowej i zmniejszać tkankę tłuszczową. HMB ma działanie antykataboliczne orz wpływa na adaptację do wysiłku, co może pomóc zwłaszcza tym osobom, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z siłownią i nie ćwiczyli zbyt wiele wcześniej. Pomoże im dostosować się do nowego wysiłku i zwiększyć skuteczność treningów.

Dodatkowo ten aminokwas wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej co jest szczególnie ważne dla osób na diecie redukcyjnej. Sprawdzi się także u osób z dłuższym stażem treningowym, ponieważ wspiera w wysiłku i pozwala cieszyć się efektami treningów i utrzymać odpowiednią kondycję. Ponieważ nie wytarzamy go w dużej ilości i trudno go pozyskać z pożywienia, warto pomyśleć nad jego suplementacją. Ponieważ jest to środek wspierający treningi warto zażywać go jako odżywkę przed treningami dla lepszych rezultatów i podnoszenia swojej sprawności. HMB jest pomocnym suplementem dla osób, które intensywnie trenują, a zwłaszcza dla tych które przygotowują się do ważnych zawodów.

Dla kogo najlepszy jest HMB? Najefektywniej będzie działał u osób, które po długiej przerwie wracają do treningów, np. z powodu choroby albo kontuzji. Sprawdzi się też u osób, które dopiero zaczynają, w przypadku kiedy mocno trenują siłowo. Jest bardzo pomocny, ponieważ zwiększa on siłę i wytrzymałość mięśni.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.