Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Bieganie zimą. O czym musimy pamiętać

Każda pora roku jest dobra do uprawiania joggingu, trzeba się tylko dobrze do tego przygotować. Podstawa to odpowiednia zaprawa przed biegiem i dobór odzieży dostosowanej do pory roku i panującej na zewnątrz aury, na przykład inwestycja w profesjonalną odzież sportową X-Bionic. Co prawda część osób w czasie zimy przenosi swoje treningi do sali gimnastycznej, ale pewna grupa osób nie rezygnuje z biegania nawet wtedy, gdy spadnie śnieg, a termometr pokazuje temperaturę znacznie poniżej zera. Zasadniczo nie ma żadnych większych przeciwwskazań do biegania zimą, może zatem warto spróbować?

Zimowe bieganie zawsze rozpoczynamy od solidnej rozgrzewki. Mięśnie potrzebują dobrego dogrzania, co jest niezbędne dla uniknięcia przypadkowych kontuzji, bolesnego naderwania mięśni czy uszkodzenia stawów. Rozgrzewka powinna być na tyle intensywna, by puls wskoczył na wyższe obroty, a rozgrzane mięśnie lekko się rozluźniły. Prócz profesjonalnej rozgrzewki do biegania zimą potrzebować będziemy również odpowiedniego obuwia i odzieży. Dobrze zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, która ochroni nas przed chłodem i wiatrem, a jednocześnie pozwoli oddychać skórze, dzięki czemu nie będziemy się zbyt intensywnie pocić. Równie ważna jak bielizna jest także odpowiednio dobrana odzież wierzchnia. Gdy jest szczególnie zimno, można zaopatrzyć się w dodatkowe ocieplacze na ręce i nogi. Dobrej jakości ocieplacze dla biegaczy znaleźć można m.in. w ofercie firmy X-Bionic. Poza tym warto zainwestować w czapkę i rękawiczki, które zapobiegną utracie ciepła. Przydatne okażą się również dobrej jakości skarpetki sportowe, najlepiej specjalnie dedykowane dla biegaczy. Takie skarpetki nie tylko zabezpieczą przed otarciami, ale także zapewnią lepszą izolację cieplną.

Dużo rzeczy dla biegaczy znaleźć można w bionic-sklep.pl lub w innych sklepach z profesjonalną odzieżą sportową. Warto podkreślić, że rzeczy X-Bionic doskonale sprawdzają się właśnie w trudnych warunkach pogodowych. Mają zdolność do zatrzymywania ciepła, co zapobiega szybkiemu wychłodzeniu organizmu biegacza. Z drugiej strony pozwalają na zachowanie maksymalnej swobody ruchu, co jest niezwykle ważne dla realizacji planu treningowego i indywidualnej wygody osoby, która podejmuje się kontynuowania treningów w czasie mrozów lub intensywnych opadów śniegu. W czasie zimowych treningów nie można zapominać o uzupełnianiu płynów i energii. Zamiast klasycznego bidonu można jednak zaopatrzyć się w kubek termiczny z jakimś ciepłym napojem. W ten sposób nie uszkodzimy sobie gardła, a sam trening stanie się bardziej znośny dla organizmu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.