Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Białko serwatkowe a gainer Co wybrać?

Suplementacja białka u osób, które trenują jest coraz bardziej powszechne. Białko pozwala nam na odżywienie mięśni, pomaga spalać tłuszcz i pomaga w prosty sposób tworzyć proste posiłki po treningach, które będą pełnowartościowe. Na  rynku pojawiły się także tzw. gainery. Czym różnią się od białka serwatkowego i dla kogo są przeznaczone?

Białko serwatkowe to pełnowartościowe źródło białka, które zawiera wszystkie potrzebne nam aminokwasy. Białko tego typu jest zalecane zwłaszcza osobom trenującym i chcącym zachować po odchudzaniu ładną i wyrzeźbioną sylwetkę. Białko sprawia, że nawet podczas diety nasze mięśnie nie stracą na objętości, więc wypracowana sylwetka pozostanie w normie, a jednocześnie przyspieszymy spalanie tkanki tłuszczowej. Odżywki białkowe dla osób starających się zrzucić kilogramy powinny zawierać minimalną ilość węglowodanów, bo to właśnie ich nadmiar w diecie stanowi główny problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Dlatego takie osoby powinny wystrzegać się białek słodzonych. Zalecane jest przyjmowanie 2,5 g białka na kilogram masy ciała, pamiętając o całym białku spożywanym w posiłkach.

Gainer natomiast jest również odżywką białkową, ale przeznaczoną dla osób chcących rozbudować swoją masę mięśniową. Jest dedykowany szczególnie tym, którzy mają szczególny problem z nabraniem masy mięśniowej. Gainer składa się z białka i węglowodanów, które przyspieszą nabieranie masy mięśniowej. Stosunek węglowodanów do białka do 4:1, dlatego gainer powinien być stosowany przez osoby, które mimo długich treningów nie widzą rezultatów w nabraniu masy mięśniowej. W gainerze węglowodany mają za zadanie dodać energii i przyspieszyć proces nabierania masy mięśniowej.

Czy potrzebujesz gainera czy białka zależy rówież od Twojej diety i ilości makroskładników w niej zawartej. Jeśli masz niewiele kalorii i jesz za mało białka, a jednocześnie nie możesz nabrać masy mięśniowej możesz połączyć obie odżywki pamiętając o trzymaniu zdrowej diety.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.