Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Bateria podtynkowa

Bateria podtynkowa jest bardzo interesującym rozwiązaniem do każdej łazienki, czy kuchni. Jej wizerunek jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Świetnie sprawdza się w   innowacyjnych wnętrzach, w minimalistycznych stylach, lub tam, gdzie po prostu jest mało miejsca na tradycyjne aranżacje.

Bateria podtynkowa jest bardzo interesującym rozwiązaniem do każdej łazienki, czy kuchni. Jej wizerunek jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Świetnie sprawdza się w innowacyjnych wnętrzach, w minimalistycznych stylach, lub tam, gdzie po prostu jest mało miejsca na tradycyjne aranżacje.

Bateria podtynkowa wszystkie elementy składowe ma ukryte pod glazurą, lub inną okładziną ścienną. Na zewnątrz widoczne są tylko elementy, które nią sterują. Rozwiązanie takie zajmuje bardzo mało miejsca i prezentuje się wyjątkowo gustownie.

Baterię podtynkową można umieścić w całej łazience, pod prysznicem, nad wannami i umywalkami. Bateria podtynkowa cechuje się niezwykle bogatym asortymentem. Wybór jest naprawdę duży. Dostępne są baterie jednouchwytowe, z systemem który miesza ciepłą wodę z zimną, dwu-uchwytowej z oddzielnym pokrętłem ciepłej i zimnej wody. Prysznic może mieć natrysk boczny lub górny.

Montaż baterii podtynkowej powinien odbywać się wg wskazań jej producenta, co zapewni jej trwałość i łatwość serwisu. Dobrze jest montować elementy natynkowe i podtynkowe z jednego zestawu jednak można je także łączyć. W tym ostatnim rozwiązaniu należy jednak pamiętać, by je odpowiednio dopasować, gdyż każdemu elementowi aranżacji podtynkowej odpowiada ścisły element zewnętrzny. Należy je starannie dobrać na etapie zakupu.

Decydując się na baterie podtynkowe należy wziąć pod uwagę, że ich ewentualna naprawa może okazać się nieco trudniejsza niż w przypadku baterii tradycyjnej. Jeśli podczas jej montowania zastosujemy się do wskazówek producenta może to ochronić nas od konieczności rozbierania ściany podczas serwisu baterii. Niekiedy bateria podtynkowa pod ozdobną osłoną ma dostęp do podtynkowego korpusu. Dobrze jest zwrócić uwagę na takie rzeczy przed kupieniem baterii podtynkowej. Pamiętajmy także o tym, że kształt armatury podtynkowej implikuje sposób doprowadzania wody, a długość wlewki musi pasować do rozmiaru wanny, brodzika, czy umywalki.

Montaż baterii podtynkowej rozpoczyna się od wykucia w ścianie otworu, w którym będą umieszczone części podtynkowe baterii, takie jak np. termostat, czy głowica ceramiczna. Kolejnym krokiem będzie doprowadzenie do niego ciepłej i zimnej wody, a następnie połączenie rur z korpusem baterii. W przypadku wanny lub natrysków należy poprowadzić rury od baterii do natrysków, po czym pozostaje nałożenie okładziny ściennej i zamontowanie zewnętrznych części baterii.

Bateria podtynkowa odpowiednio zamontowana jest bardzo raktycznym i eleganckim rekwizytem łazienkowym, który doda naszemu domowi charakteru i nowoczesności.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.