Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Aparat słuchowy z generatorem szumów – jak to działa?

Zdarza się, że zaczynamy uskarżać się na szumy uszne. Mogą im towarzyszyć gwizd lub brzęczenie w uszach. W takiej sytuacji ważne jest zachowanie spokoju, ponieważ takie dolegliwości nie świadczą o poważnej chorobie i często ustępują samoistnie. Jeśli utrzymują się dłużej niż dobę, konieczna jest wizyta u laryngologa w celu ustalenia metody leczenia. Najlepszym rozwiązaniem na przewlekłe szumy uszne będzie aparat słuchowy z generatorem szumów.

Szumy uszne – czym są?

Szumy uszne to uciążliwa przypadłość, której towarzyszą nieprzyjemne doznania dźwiękowe słyszalne tylko dla osoby nią dotkniętej. Szumy mogą występować stale lub z przerwami, ale niezależnie od częstotliwości mają one negatywny wpływ na jakość życia i funkcjonowanie. Dokładne przyczyny występowania szumów nie są znane, jednak mogą być to, np. stres, nadciśnienie, działanie czynników chemicznych lub narażenie na nadmierny hałas. Lekarstwo na tę dolegliwość nie istnieje, zatem główną formą terapii przynoszącą ulgę jest aparat słuchowy z generatorem szumów. To urządzenie pomaga niwelować szumy i poprawia zdolność słyszenia dźwięków otoczenia.

Jak działa aparat słuchowy z generatorem szumu?

Aparat słuchowy z generatorem szumu sprawdza się u wszystkich osób, które zmagają się z ubytkiem słuchu oraz szumami usznymi. Wyglądem przypomina klasyczny aparat słuchowy, jednak jego zadaniem jest, nie tylko, wzmacnianie dźwięków otoczenia, ale również zwalczanie szumów usznych. Aparat ten generuje szum biały, czyli ciche dźwięki, które nie zagłuszają innych sygnałów dźwiękowych. Szum biały ma za zadanie przyzwyczaić podkorowe ośrodki słuchu do nieświadomego odbierania szumów usznych, tak aby nie były one uciążliwe dla pacjenta. Aparat słuchowy z generatorem szumu należy nosić co najmniej osiem godzin dziennie. Całe leczenie trwa około 18-24 miesiące, ale pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach. Rezultaty terapii dźwiękowej uzależnione są od indywidualnych potrzeb pacjenta. Istnieje możliwość dopasowania sygnałów terapeutycznych, które odwracają uwagę od szumów do użytkownika. W ten sposób może on skoncentrować się na tym, co chce usłyszeć, a nie uciążliwych szumach. Głównym zadaniem każdego aparatu słuchowego z generatorem szumów jest odciąganie uwagi od szumów, aby poprawić jakość życia pacjenta.

Aparat słuchowy z generatorem szumów – korzyści

Jedną z największych zalet aparatów słuchowych z generatorem szumu jest poprawa zdolności słuchu przy jednoczesnej terapii dźwiękowej szumów usznych. Każdy aparat przystosowany jest do generowania różnych rodzajów szumów oraz posiada opcję indywidualnego dostrojenia programu szumu do użytkownika. Praca generatora szumu jest niezależna od działania aparatu słuchowego, więc w żaden sposób nie zakłóca jego funkcjonowania.

Szumy uszne to bardzo nieprzyjemna przypadłość, która obniża jakość życia i negatywnie wpływa na kondycję psychiczną pacjenta. Na szczęście aparaty słuchowe z generatorem szumów przynoszą ulgę choremu i pozwalają w pełni cieszyć się życiem.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.