Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Alkaliczna woda zjonizowana – dlaczego warto z niej korzystać?

Alkaliczna woda zjonizowana to prawdziwy cud techniki. Tego typu ciecz bardzo szybko goi rany i oparzenia słoneczne. Dzięki wodzie alkalicznej uda Ci się znacznie poprawić wygląd swojej skóry oraz wydolność organizmu. Nie bez przyczyny tego typu wodę określa się mianem wody żywej.

W jaki sposób uzyskuje się alkaliczną wodę zjonizowaną?

Alkaliczna woda zjonizowana jest pozyskiwana w procesie elektrolizy wody. Na czym on polega? Otóż wodę przepuszcza się przez prąd elektryczny. Wydaje się to absurdalne? A jednak działa. Prąd powoduje, że woda i wszystkie zawarte w niej sole dzielą się na dwie części. Pierwsza ma charakter alkaliczny (pH powyżej 7), a druga kwaśny (pH poniżej 7). Woda alkaliczna ma w sobie ujemne jony OH-. Woda kwaśna ma z kolei jony dodatnie H+.

Gdy prąd przestaje płynąć i elektroliza się kończy, parametry wody wracają do początkowych. Utrzymanie osiągniętych wyników jest możliwe za pomocą tzw. jonizatora wody. Mechanizm takiego sprzętu jest prosty – zawiera on dwie komory. W jednej znajduje się katoda, a w drugiej anoda. W wyniku przepływu prądu katoda przyciąga jony alkaliczne, a anoda ściąga reszty kwasowe.

Dlaczego warto pić alkaliczną wodę zjonizowaną?

Przyjmuje się, że alkaliczną wodę zjonizowaną powinno się pić od 2 do 2,5 litra codziennie. Stanowi ona bowiem naturalny przeciwutleniacz, który doskonale broni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Woda alkaliczna ma dokładnie taką samą strukturę jak woda w naszym organizmie. Z tego powodu ciecz tego rodzaju może być doskonale wykorzystana przez ciało. Będzie po prostu bardzo dobrze zagospodarowana. W porównaniu np. do słodkich gazowanych napojów, woda alkaliczna prawdziwie nawadnia organizm. Sztuczne produkty są traktowane przez organizm jako coś obcego… nasze ciało nie do końca wie, jak poradzić sobie z wodą, która nie pasuje do jego wzoru.

Jak odkwasić swój organizm?

Pamiętajmy, że wiele chorób w naszym organizmie powstaje w wyniku nadmiernego zakwaszenia. Alkaliczna woda zjonizowana potrafi szybko odkwasić ciało. Warto zauważyć, że w takiej wodzie znajduje się sporo jonów metali alkalicznych, takich jak wapń, magnez lub potas. Tego typu składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto w trakcie elektrolizy wytrąca się grupy kwasotwórcze, np. zawierające chlor, siarkę lub fosfor. Pijąc wodę alkaliczną, unikasz więc ryzyka pochłaniania zakwaszających składników. Zdobądź ją na sklepateraz.pl

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.