Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Polacy to naród bardzo mocno związany z muzyką. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia. Słuchamy jej w drodze do szkoły, czy pracy, w domu i w czasie wolnym. Nic dziwnego, że Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu nie traci na popularności mimo upływu lat. W tym roku odbył się już po raz 49.

 

Wśród nagrodzonych przeważali faworyci i raczej obyło się bez niespodzianek. Nagrodę w kategorii SuperPremiery zdobył pochodzący z Olsztyna zespół Enej. SuperJedynkami zostali nagrodzeni Sylwia Grzeszczak, Zakopower oraz Blue Cafe. Dwoje pierwszych wykonawców zdobyło po dwie statuetki. Jerzy Derfel otrzymał Grand Prix opolskiego festiwalu.

 

Większość Polaków, którzy oglądają festiwal przyznaje, że to nie same nagrody są dla nich najbardziej interesujące. Festiwal to wspaniała okazja do posłuchania dobrej, polskiej muzyki, która cieszyła się największą popularnością w ciągu ostatnich miesięcy.

 

Producenci festiwalu doskonale zdają sobie z tego sprawę, starają się więc, by kolejne koncerty były jak najbardziej interesujące dla widza. W tym roku festiwal uświetniły między innymi urodziny Trójki – jednej z najpopularniejszych polskich rozgłośni radiowych oraz koncert prezentujący muzykę lat 60tych.